Megjelent a Pillangó magazin

Ma megérkezett hozzánk a nyomdából a Pillangó magazin idei lapszáma, amely immár a nyolcadik megjelenés a magazin életében. Érdekes adat, hogy a magazin összsúlya 450 kg.

A magazin megjelentetése egyre nagyobb anyagi terhet jelent a Magyar Lupus Egyesületnek. Nagy öröm volt számunkra, hogy idén a Novartis Hungária Kft. hozzájárult a nyomdai költségekhez. Ezúton is köszönjük támogatásukat!

A magazin tartalma:

• PROF. DR. GÉHER PÁL A lupusz megújított terápiás ajánlása
  • DR. KISS ZSÓFIA Diabetológiai betekintés
  • DR. SZONGOTH MARIANNA Búcsúlevél
  • PROF. DR. SZŰCS GABRIELLA Életmódbeli tanácsok szisztémás autoimmun betegséggel élők számára
  • DR. VÉRTES LÁSZLÓ A lupuszos betegek gyógyszereinek felfedezőiről – Alfred Nobel tiszteletére
  • Hétköznapi stresszkezelés: trükkök és praktikák
  • DR. MARISA WEXLER Egy immunrendszeri hírvivő felfedezése előrelépést jelenthet a lupusz kezelésében
  • ALEJANDRA VIVIESCAS Újabb információk a terhességi komplikációk előrejelzésében, SLE-s betegeknél
  • ALEJANDRA VIVIESCAS A szervek aktívan küzdenek az autoimmun betegségek ellen
  • mHealth: Forradalom az egészségügyi ellátásban
  • Az én naplóm – Kulik Noémi emlékére
  • Könyvajánló: Reumatológia, Miért beteg az ember?, Napfényvitamin – Tények és tévhitek a D-vitaminról

A magazinban ajándékot is elhelyeztünk Olvasóinknak: egy levél D3 vitamin rágótablettát.

Köszöntő
Az EULAR (Európai Reumaellenes Liga) hosszú idő után frissítette ajánlását az SLE-betegséggel élők kezelésére vonatkozóan. Ez egy fontos mérföldkő lehet a lupusszal élők kezelésében.
Az iránymutatásban megjelent olyan készítmény is, amely Magyarországon nehezen érhető el. Megjelentek az ajánlásban azok a biológiai terápiák is, amelyek bizonyítottan hatásosak SLE-ben.
A 28 főből álló szakértői csoport között vannak ismerősen csengő nevek is, például Kirsten Lerstrøm, a dániai lupusz csoport és a Lupus Europe volt elnöke, és Caroline Gordon Professzornő, aki 2011-ben elfogadta felkérésünket, s a budapesti Lupus Europe találkozón tartott részünkre egy értékes előadást.
A nemzetközi ajánlás megjelenése pont magazinunk lapzártájakor történt, hálásak vagyunk Dr. Géher Pál Professzor Úrnak, hogy nagyon gyorsan készített egy magyar nyelvű betekintést, amely lapunk következő oldalán olvasható.
Purgel Zoltán főszerkesztő

A Pillangó magazint a mai napon (2019. május 9.) feladtuk postán Aktív I. és Támogató I. Tagjainknak, Partnereinknek és az írások Szerzőinek. A borítékba beletettük a Reumatológia mindenkinek magazin két legújabb lapszámát is.

Aktív II. és Támogató II. Tagjaink megtekinthetik weblapunkon ide kattintva, vagy a Tagjaink számára fenntartott Facebook csoportunkban. Aki Tagja szeretne lenni a Magyar Lupus Egyesületnek, ide kattintva tud belépni online.