Biológiai terápiáról röviden, gyakorlatiasan, az ápoló szemével

A gyulladásos reumatológiai kórképek kezelésében a hagyományos betegségmódosító terápia mellett az elmúlt évtizedekben széles körben elterjedt és alkalmazott biológiai terápia hatékonyan csökkenti a betegség aktivitását, javítja a betegek funkcionális képességeit és életminőségét. Magyarországon e biológikumokat 2004 óta alkalmazzuk rutinszerűen. Tekintettel a készítmények magas előállítási költségére, a törzskönyvezést követően kezdetben egyedi méltányosság alapján igényelhettük a betegeknek, és csak ezután kerültek gyógyszertári forgalomba.

Csarnainé Pálosi Rita