VIDEÓALBUM | PILLANGÓ MAGAZINOK: 2020. | 2019. | 2018. | 2014. | 2012. | 2011. | 2010. | 2009. | 2008. 

Kérünk, hogy személyi jövedelemadód egy százalékát ajánld fel a Magyar Lupus Egyesületnek!
Adószámunk: 18157860-1-06

Az SLE kardiológiai vonatkozásai

A szisztémás lupus erytematosus (SLE) egy több szervet érintő rendszerbetegség, mely változatos klinikai tünetekkel jár és hullámzó lefolyást mutat. A betegségfennállás során a szív érintettsége a betegek 60%-ában megfigyelhető. Az esetek egy részében az eltérések enyhék, panaszt nem is okoznak, ezért csak kardiológiai eszközös vizsgálatok hívhatják fel a figyelmet jelenlétükre. Emiatt SLE-ben szenvedő betegeknél szívpanasz hiányában is javasolják időszakosan tájékozódó kardiológiai vizsgálat elvégzését. 

 


Dr. Dobi Diána

Ez a tartalom csak a Magyar Lupus Egyesület tagjai számára elérhető!

  • Ha tagja vagy a Magyar Lupus Egyesületnek, akkor ide kattintva tudsz bejelentkezni.
  • Ha nem vagy tagja a Magyar Lupus Egyesületnek, de szeretnél tagságot váltani, ide kattintva tudsz online belépni.