VIDEÓALBUM | PILLANGÓ MAGAZINOK: 2020. | 2019. | 2018. | 2014. | 2012. | 2011. | 2010. | 2009. | 2008. 

Kérünk, hogy személyi jövedelemadód egy százalékát ajánld fel a Magyar Lupus Egyesületnek!
Adószámunk: 18157860-1-06

A kevert kötőszöveti betegség (MCTD)

A több szervrendszert érintő (poliszisztémás)  autoimmun betegségek lényege a szervek kötőszövetében zajló gyulladás, amelynek oka a szervezetet védő immunrendszer kisiklása, hibás működése. Az immunrendszer fő hibája az önszabályozás „elromlása”, amelynek következtében akkor is megindítja a szervezetre támadó kórokozók megsemmisítésére „tervezett”, védekező gyulladást, ha érezhető fertőzéses betegség nem is jelentkezik, vagy az meg sem érezhető, kezdeti szakában megszűnik. 

 


Dr. Hodinka László osztályvezető főorvos

 

Ez a tartalom csak a Magyar Lupus Egyesület tagjai számára elérhető!

  • Ha tagja vagy a Magyar Lupus Egyesületnek, akkor ide kattintva tudsz bejelentkezni.
  • Ha nem vagy tagja a Magyar Lupus Egyesületnek, de szeretnél tagságot váltani, ide kattintva tudsz online belépni.