VIDEÓALBUM | PILLANGÓ MAGAZINOK: 2020. | 2019. | 2018. | 2014. | 2012. | 2011. | 2010. | 2009. | 2008. 

Kérünk, hogy személyi jövedelemadód egy százalékát ajánld fel a Magyar Lupus Egyesületnek!
Adószámunk: 18157860-1-06

Védőoltás és lupusz - Kaphatok-e védőoltást?

A legutóbbi sertésinfluenza járvány kapcsán – különösen az ellentmondásokkal terhes tájékoztatás miatt – nagyon sok betegem kérdezte, vajon kaphat-e, ill. szükséges-e kapnia influenza védőoltást. Sajnálatos módon az orvosok jelentős része sincs teljesen tisztában azzal, vajon autoimmun betegeknek – esetünkben a lupuszban szenvedőknek – szabad-e, lehet-e, illetve kell-e védőoltást kapni; azaz mekkora a haszna és mekkora a kockázata a védoltásoknak.

 

Ez a tartalom csak a Magyar Lupus Egyesület tagjai számára elérhető!

  • Ha tagja vagy a Magyar Lupus Egyesületnek, akkor ide kattintva tudsz bejelentkezni.
  • Ha nem vagy tagja a Magyar Lupus Egyesületnek, de szeretnél tagságot váltani, ide kattintva tudsz online belépni.