VIDEÓALBUM | PILLANGÓ MAGAZINOK: 2020. | 2019. | 2018. | 2014. | 2012. | 2011. | 2010. | 2009. | 2008. 

Kérünk, hogy személyi jövedelemadód egy százalékát ajánld fel a Magyar Lupus Egyesületnek!
Adószámunk: 18157860-1-06

Biológiai terápia SLE-ben

Az SLE típusos autoimmun betegség, mely számos szervet megbetegíthet. A betegségre jellemző különböző sejtmag alkotók elleni autoantitestek (autoantitest a szervezet saját struktúrája ellen termelődő antitest) így a genetikai információt hordozó DNS elleni antitest termelődése. Antitestekből és antigénekből (anti-génnek nevezzük azokat a fehérje vagy szénhidrát természetű anyagokat, amelyek ellen antitest termelődik) álló immunkomplexek fokozott termelő-dése és csökkent kiürülése a szervezet-ből jellemző az SLE-re.

 


Dr. Nagy György egyetemi adjunktus

Ez a tartalom csak a Magyar Lupus Egyesület tagjai számára elérhető!

  • Ha tagja vagy a Magyar Lupus Egyesületnek, akkor ide kattintva tudsz bejelentkezni.
  • Ha nem vagy tagja a Magyar Lupus Egyesületnek, de szeretnél tagságot váltani, ide kattintva tudsz online belépni.