VIDEÓALBUM | PILLANGÓ MAGAZINOK: 2020. | 2019. | 2018. | 2014. | 2012. | 2011. | 2010. | 2009. | 2008. 

Kérünk, hogy személyi jövedelemadód egy százalékát ajánld fel a Magyar Lupus Egyesületnek!
Adószámunk: 18157860-1-06

Idegrendszeri károsodás SLE-ben

Az autoimmun betegségekhez az esetek mintegy 40-60%-ban idegrendszeri károsodás társul. Az idegrendszeri tünetek kialakulásáért felelős lehet maga az immunbetegség. Kialakulhatnak az immunbetegségtől függetlenül, mint társult betegség, vagy az alapbetegség kezelésénél alkalmazott gyógyszerek mellékhatásaként. Az ideg-elmegyógyászati tünetek időben történő felismerése, a kórok pontos tisztázása lényeges, hiszen ezek a tünetek a beteg életminőségét kedvezőtlenül befolyásolják.

 


Dr. Baraczka Krisztina főorvosnő (Fotó: Purgel Zoltán)

 

Ez a tartalom csak a Magyar Lupus Egyesület tagjai számára elérhető!

  • Ha tagja vagy a Magyar Lupus Egyesületnek, akkor ide kattintva tudsz bejelentkezni.
  • Ha nem vagy tagja a Magyar Lupus Egyesületnek, de szeretnél tagságot váltani, ide kattintva tudsz online belépni.