Idegrendszeri károsodás SLE-ben

Az autoimmun betegségekhez az esetek mintegy 40-60%-ban idegrendszeri károsodás társul. Az idegrendszeri tünetek kialakulásáért felelős lehet maga az immunbetegség. Kialakulhatnak az immunbetegségtől függetlenül, mint társult betegség, vagy az alapbetegség kezelésénél alkalmazott gyógyszerek mellékhatásaként. Az ideg-elmegyógyászati tünetek időben történő felismerése, a kórok pontos tisztázása lényeges, hiszen ezek a tünetek a beteg életminőségét kedvezőtlenül befolyásolják.

Dr. Baraczka Krisztina főorvosnő (Fotó: Purgel Zoltán)