VIDEÓALBUM | PILLANGÓ MAGAZINOK: 2020. | 2019. | 2018. | 2014. | 2012. | 2011. | 2010. | 2009. | 2008. 

Kérünk, hogy személyi jövedelemadód egy százalékát ajánld fel a Magyar Lupus Egyesületnek!
Adószámunk: 18157860-1-06

Autoimmun betegségek

Az autoimmun betegségek ismeretlen etiológiájú, gyulladásos-de­generatív betegségek. A közlemény a patogenezis, a diagnosztika és a kezelés alapjait összegzi és vázolja a jövő diagnosztikai és terápiás lehetőségeit.
Az „autoimmun” jelző a legtöbb beteg és nagyon sok gyakorló orvos számára ma is a rejtélyes, nehezen felismerhető, nehezen (vagy nem) kezelhető betegséget jelenti. Bár a kutatóknak jócskán maradnak rejtélyek, a gyakorló orvosok számára ma már ez a betegségcsoport is éppen annyira egyszerű (vagy bonyolult), mint a többi. Az autoimmun betegségekkel kapcsolatban felmerülő legfontosabb kérdésekre adható válaszok az alábbiak.

Ez a tartalom csak a Magyar Lupus Egyesület tagjai számára elérhető!

  • Ha tagja vagy a Magyar Lupus Egyesületnek, akkor ide kattintva tudsz bejelentkezni.
  • Ha nem vagy tagja a Magyar Lupus Egyesületnek, de szeretnél tagságot váltani, ide kattintva tudsz online belépni.