2008. november 29-i találkozónkról…

A 2008. év utolsó találkozója ünnepi hangulatban telt el.
14 órától Dr. Nagy György Adjunktus Úr (Budai Irgalmasrendi Kórház) előadását láthattuk „Újabb kutatási eredmények az SLE-ben” címmel. Minden SLE beteget érdekel, hogy betegségét a jövőben tudják-e gyógyítani, szinten tartani, hogy vannak-e új kezelési lehetőség, gyógyszerek. Adjunktus Úr előadásában ismertette betegségünket, beszélt újabb kutatási eredményekről, majd válaszolt feltett kérdéseinkre.
Dr. Baraczka Krisztina főorvosnő régebben már tartott előadást egyesületünkben, most újra vendégünk volt, s az „SLE idegrendszeri érintettségéről” tartott diavetítéssel egybekötött előadást. Főorvosnő előadásában elmondta, hogy a leggyakoribb panaszok közé tartozik a fejfájás, a rossz közérzet, a végtagzsibbadás, az alvászavar, szorongás.
Köszönjük mindkét előadónk színvonalas előadását! Az előadások videóanyaga hamarosan megjelenik weboldalunkon, s ősszel DVD kiadványunkon, így azok is megnézhetik, akik nem tudtak eljönni találkozónkra.
16 órától Turi Gabriella (betegtársunk) végzett antioxidánsszint mérést.

Dr. Bálint Géza Professzor Úr